Czym jest timesharingTimesharing to czasowa własność mieszkania

Rynek nieruchomości bardzo mocno rozwinął się w ostatnich latach w Polsce. Co za tym idzie powstało również kilka nowych rodzajów usług związanych z nieruchomościami. Jednym z mało jeszcze znanych sposobów zakupu mieszkania jest tak zwany timesharing. W skrócie polega to na tym, że kupujemy jedynie prawo do użytkowania nieruchomości w określonym czasie w roku. Na przykład dane mieszkanie możemy użytkować tylko w lipcu.

Timesharing to bardzo innowacyjny pomysł, który już zdążył, zarówno w Polsce jak i w pozostałych krajach Europy zyskać wielu zwolenników. Kupno prawa do użytkowania danego mieszkania czy budynku tylko przez określony czas w roku ma bez wątpienia wiele zalet. W szczególności jest to ciekawa opcja na spędzanie wakacji w ulubionym miejscu za atrakcyjną cenę.

Przykładowo jeżeli ktoś lubi spędzać wakacje w Krakowie z całą pewnością zdaje sobie sprawę, że wynajem hotelu czy mieszkania wiąże się z bardzo dużymi kosztami. Taka osoba może więc wykupić prawo do korzystania z danego mieszkania przykładowo przez lat w okresie od połowy do końca lipca. Podobnie mogą postąpić osoby, które uwielbiają spędzać wczasy za granicą - w Chorwacji. Hiszpanii czy Włoszech.

Timesharig to nie tylko rozwiązanie dla osób prywatnych. Z takiej dogodności korzysta także coraz więcej firm. Dzięki czasowemu prawu do mieszkania firmy organizujące szkolenia zagraniczne mogą znacznie zaoszczędzić na kosztach wynajmu lokali. Jest obecnie najpopularniejszy w takich krajach Europy jak: Francja, Portugalia, Hiszpania, czy Wyspy Kanaryjskie. W tych krajach najłatwiej nam zatem będzie odnaleźć oferty mieszkań czy innych nieruchomości w ramach timesharingu.

Z istotnych regulacji dotyczących timesharingu warto wiedzieć, że umowa może zostać zawarta na okres co najmniej 3 lat. Ponadto, kupujący może odstąpić od umowy w terminie 10 dni od jej podpisania (bez podania przyczyny).

Timesharing to z pewnością bardzo ciekawy pomysł na spędzania urlopu czy wakacji. Grupa Polaków, którzy posiadają własną nieruchomość wypoczynkową stale rośnie. Warto zatem bliżej przyjrzeć się temu innowacyjnemu rozwiązaniu.